Česká energetická agentura

Provoz elektronického poradenského střediska je dočasně pozastaven.
EKIS je síť Energetických Konzultačních a Informačních Středisek České energetické agentury zajišťující poradenství v oblasti snižování potřeby energie a podpory obnovitelných zdrojů energie. i-EKIS rozšiřuje síť konzultačních středisek EKIS i na internet, umožňuje vyhledávat v databázi dotazů a odpovědí, nebo zadat nový dotaz. Úvod do problematiky obsahuje základní informace o jednotlivých tématech.

Úvod do problematiky:
Relevantní odkazy:
Vybrané odpovědi:
i-EKIS
Vstup pro poradce

 © Topinfo s.r.o. 2001-2008
[tisk dotazu]

Cena za kubík teplé vody. (dotaz č. 2386)

obor: Měření a regulace
stav: zpracováno (Jan Brejcha)


Dotaz  Lucie M. 05.11.2005 19:27
Dobrý den,
bydlíme s manželem v družstevním bytě 1+1 (32 metru čtverečních) a zajímá nás, kolik stojí kubík teplé vody a kolik kubík studené. Za vodu platíme pronajímateli 500,-/měsíc.Předem velmi děkuji za odpověď.


Odpověď   Jan Brejcha 21.11.2005 17:43
Dobrý den a dík za dotaz

Pravidla pro rozúčtování nákladů tepla pro vytápění a pro přípravu teplé užitkové vody mezi konečné spotřebitele v zůčtovací jednotce ( Váš byt ) za zůčtovací období( zpravidla 1 rok) stanovuje vyhláška 372/2001Sb z 12.10.2001 .

Náklady na teplo zahrnují :
a)náklady na tepelnou energii na vytápění,
b)náklady na tepelnou energii spotřebovanou na přípravu
teplé užitkové vody,
c)náklady na pitnou vodu spotřebovanou na přípravu teplé
užitkové vody,

Vaše bytové družstvo Vám musí předložit konečné vyúčtování pro Vaši zůčtovací jednotku za zůčtovací období ( zpravidla 1 rok)dle tété vyhlášky oproti Vámi zaplaceným měsíčním zálohám .

Vyhláška zahrnuje i metodiku výpočtu nákladů na spotřebu tepla i TUV pro různé případy - musí být zahrnut i způsob ve vyúčtování . Pokud je Vám to nesrozumitelné , žádejte vysvětlení použití metodiky a jednotlivých cen na družstvu (rozúčtovateli)
Vyhlášku najdete na internetu - Ministerstva pro místní rozvoj .
Trochu mě udivuje , že nemáte vodoměry ( alespoň jste se nezmínila) , jako poměrová měřidla TUV .

Doufám , že Vám odpověď postačí , případně rozšiřte dotaz , hlavně zatlačte družstvo na řádné vyúčtování dle této vyhlášky .

Přeji hezký den
Jan Brejcha


Přístupový kód pro doplnění otázky nebo odpovědi: